Turnīrs Pērnavā

Turnīrs Pērnavā

22. un 23. martā mūsu RFS audzēknes piedalījās starptautiskā futbola turnīrā meitenēm, kas kā katru gadu norisinājās Igaunijas pilsētā Pērnavā.

Šajā turnīrā piedalījās 8 komandas no 4 valstīm. Mūsu Rīgas futbola skolas meitenes, turnīra saimnieces Parnu komanda, jaunpienācējas somijas Tikkurilan PS, mūsu Latvijas meiteņu jauniešu izlases U-19 un U-17, Lietuvas čempiones Gintra-Universitetas, Lietuvas meiteņu jauniešu izlase U-19 un Parnu JK – 2.

Pirmajā dienā notika grupu spēles, kurās mūsu meitenes tikās ar Gintra-Universitetas komandu, Parnu JK -2 un Latvijas U-19 izlasi. Divas uzvaras ar minimālu rezultatu 1-0 pret U-19 un Parnu JK-2, savukārt spēle starp Lietuvas un Latvijas pašreizējām čempionēm beidzās ar rezultātu 0:0. Pēc pirmās turnīra dienas mūsu meitenes ieņēma 1. vietu A apakšgrupā.

Otrajā spēļu dienā notika svarīgākās un smagākās spēles, kur par godalgoto trijnieku cīnījās 4 spēcīgākās komandas pēc pirmās spēļu dienas, visas kaimiņvalstis vēl varēja cīnīties par zelta medaļām – Parnu JK (Igaunija), Gintra-Universitetas (Lietuva), RFS (Latvija) un Tikkurilan PS (Somija). Pirmajā pusfināla spēlē tikās Rīgas futbola skolas meitenes un spēcīgās somietes. Dinamiska un aizraujoša cīņa par iekļūšanu finālā. Pirmais puslaiks beidzās ar bezvārtu neizšķirtu, bet spēles otrājā puslaikā mūsu spēlētājas aizsardzības zonā pieļāva rupju kļūdu, kuru somietes izmantoja. Spēle palika vēl interesantāka, RFS meitenes uzbruka arvien aktīvāk, somietes devās ātros pretuzbrukumos, bet tomēr rezultāts palika nemainīgs 0:1, kas nozīmēja, ka somietes iekļūst finālā, bet mūsu meitenes vēl varēs pacīnīties par trešo vietu. Otrājā pusfinālā tikās Parnu JK un Gintra-Universitetas komandas, kuras parādīja skaistu un līdzvērtīgu spēli, taču igaunietes spēja izmantot lietuviešu nesaprašanos aizsardzībā un gūt vārtus, uzvara Parnu JK ar minimālu rezultātu 1:0.

Pirms fināla bija jānoskaidro trešās un ceturtās vietas ieguvējas. Cīņā devās Rīgas futbola skolas meitenes pret jau labi zināmo pretinieku, Lietuvas čempionēm, Gintra-Universitetas komandu, un arī šajā spēlē netika realizēti vārtu gūšanas momenti, līdzīgi kā pirmajā savstarpējā spēlē rezultāts 0:0, bet šoreiz uzvarētāju ir jānoskaidro, jo tas izšķir medaļu likteni, tāpēc seko pēcspēles 11 metra soda sitieni. Abās komandās tiek izvēlētas trīs soda sitienu izpildītājās. Pirmās no 11 metru atzīmes sitienu izdara lietuvietes un nepārspējama vārtos ir RFS vārtsardze Marija Ibragimova, pārliecinoši atvairot pirmo sitienu. Lietuvas komanda neizrāda uztraukumu, nākamā uz soda laukumu dodās mūsu rezultatīvākā uzbrucēja Renāte Fedotova, pārliecinoši un mierīgi sagaida tiesneša svilpi un realizē sitienu. Nākamais Lietuvas komandas sitiens un atkal vārtsardze uzmin uz kuru pusi tiks raidīta bumba, un vēl viens neveiksmīgs mēģinājums Gintra – Universitetas. Punktu spēlei pielika Karīna Lūse, labās puses aizsargs, Olgai Matīsai nemaz nedodot iespēju mēģināt pārspēt lietuviešu vārtsardzi. 1:0 un godam nopelnītas bronzas medaļas mūsu audzēknēm. RFS komandā par labāko spēlētāju tika atzīta Sofija Seredina.

Finālā norisinājās cīņa starp Igaunijas čempionēm Parnu JK un somietēm Tikkurilan PS, spēles beigu rezultāts 1:0 par labu laukuma saimniecēm igaunietēm Parnu JK.

2014-05-29T07:20:11+03:00
Go to Top