Rīgas U-14 izlase ar 4 Rīgas Futbola skolas audzēkņiem sastāvā zaudē LFF Futbola akadēmijas Reģionālo izlašu turnīra

Rīgas U-14 izlase ar 4 Rīgas Futbola skolas audzēkņiem sastāvā zaudē LFF Futbola akadēmijas Reģionālo izlašu turnīra

Rīgas U-14 izlase ar 4 Rīgas Futbola skolas audzēkņiem sastāvā, pēcspēles 11m soda sitienos zaudē LFF Futbola akadēmijas Reģionālo izlašu turnīra zelta medaļas.

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Futbola akadēmijas ziemas posms noslēdzās 25. un 26. februārī, kad Olimpiskā sporta centra (OSC) hallē Rīgā uz reģionālo izlašu turnīru sabrauca valsts talantīgākie U-14 vecuma grupas jeb 2002. dzimšanas gada futbolisti. Ļoti saspringtā un saistošā cīņā pirmo vietu izcīnīja Zemgales reģiona pārstāvji.

 Turnīra video apskats

Atšķirībā no iepriekš aizvadītā U-15 vecuma grupas turnīra, šajā piedalījās arī Ziemeļaustrumu reģiona izlase, līdz ar to turnīrā startēja jaunie futbolistu no kopumā sešām reģionālajām izlasēm. A apakšgrupā spēkojās Rīgas,Kurzemes un Vidzemes pārstāvji, bet B apakšgrupā kopā spēlēja futbolisti no ZemgalesLatgales unZiemeļaustrumiem.

 Foto no turnīra spēlēm

Vispirms ceturtdien komandas aizvadīja apakšgrupu cīņas, pēc kurām pusfināliem kvalificējās Rīgas, Latgales, Zemgales un Kurzemes jaunie futbolisti. Piektdien sekoja spēles par vietām, kur divos spraigos pusfināla dueļos Rīgas reģiona izlase ar 1:0 pārspēja Latgales pārstāvjus, bet Zemgales komanda ar 2:0 izrādījās pārāka par kurzemniekiem. Latgales un Kurzemes reģionu izlases līdz ar to vēlāk tikās spēlē par trešo vietu, kur vēl vienā saspringtā duelī veiksmīgāki ar rezultātu 1:0 izrādījās futbolisti no Latgales.

Līdzīgi kā iepriekšējās spēlēs, arī finālā valdīja ļoti spraiga cīņa, kas noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu 0:0. Pēcspēles sitienu sērijā uzvaru ar rezultātu 4:2 varēja svinēt Zemgales reģiona izlases futbolisti.

U-14 REĢIONU IZLAŠU TURNĪRA KOPVĒRTĒJUMA TABULA UN REZULTĀTI

Turnīra simboliskajā izlasē tika iekļauti četri Rīgas reģiona izlases spēlētāji – Vladislavs Kapustins (Rīgas Futbola skola), Maksims Muzofarovs (Šitika Futbola skola), Dāvis Zeltiņš (JDFS Alberts) un Kevins Nils Ulmanis (Rīgas Futbola skola) -, bet pa diviem futbolistiem pārstāv Kurzemi – Roberts Meļķis (FK Liepāja) un Ritvars Zūns (Grobiņas SC) -, Latgali – Vladislavs Timofejevs (BFC Daugavpils) un Dmitrijs Rakuls (BFC Daugavpils) – un Zemgali – Kaspars Anmanis (FK Tukums-2000) un Ralfs Vēvers (FK Super Nova). Tikmēr Vidzemes reģiona izlasi simboliskajā virknējumā pārstāv Renārs Eberhards (Vidzemes FC/Smiltene).

Rīgas reģiona izlases vecākais treneris šajā turnīrā bija Viktors Mazurs, ar Kurzemes futbolistiem strādāja Aleksandrs Daņilovs, Zemgales izlases darbu pārraudzīja Artjoms Grudcins un Emīls Žabars, vidzemniekus trenēja Andis Ādamsons un Māris Antons, Latgales izlases vecākais treneris bija Ivans Maksimčuks, bet ar Ziemeļaustrumu pārstāvjiem strādāja Mihails Oļipovs.

Kā ziņots, jaunā LFF Futbola akadēmijas sezona tika atklāta pagājušās nedēļas beigās, kad Rīgā tikās U-15 vecuma grupas valsts talantīgākie jaunie futbolisti.

Turpmākie akadēmijas pasākumi, kā ierasts, norisināsies LFF mācību un treniņu centrā “Staicele”. Aprīlī un maijā sekos pa vienam reģionālo izlašu turnīram katrā vecuma grupā, bet jūnijā un augustā norisināsies kopumā piecas talantu skates laukuma spēlētājiem un divas talantu skates vārtsargiem. Tāpat jūnija vidū paredzēts LFF Futbola akadēmijas kausa izcīņas turnīrs, ar kuru noslēgsies 2001. dzimšanas gada futbolistu apmācības cikls akadēmijā, bet septembrī norisināsies noslēdzošie divi reģionālo izlašu turnīri. LFF Futbola akadēmijas sezona, kā ierasts, noslēgsies ar labāko futbolistu došanos Eiropas tūrē, kurā šoreiz piedalīsies U-13 un U-14 vecuma grupas spēlētāji.

LFF Futbola akadēmijas pasākumos visas sezonas garumā tiek pulcēti valsts talantīgie jaunās paaudzes futbolisti, lai kvalificētu treneru uzraudzībā un augstas konkurences apstākļos sekmētu savu izaugsmi un sagatavotos iespējamajiem nākotnes izsaukumiem uz Latvijas jauniešu izlasēm. Šīgada LFF Futbola akadēmijas reģionālo izlašu turnīros un talantu skatēs piedalās 2001., 2002. un 2003. dzimšanas gada futbolisti, kurus rūpīgi atlasa reģionālo izlašu vadītāji un LFF Futbola akadēmijas treneri.

Šī ir piektā LFF Futbola akadēmijas darbības sezona. Līdzšinējos gados akadēmija sevi pierādījusi kā vērtīgu atskaites punktu jaunatnes izlašu treneriem, kuriem tā palīdz iegūt vispusīgu informāciju par labākajiem valsts jaunās paaudzes futbolistiem, kā arī kalpo kā papildu motivācija veiksmīgai jauniešu pārejai no futbola 8:8 uz futbolu 11:11. LFF Futbola akadēmija un tās attīstība ir viens no galvenajiem LFF darba virzieniem turpmākajos gados, tādējādi ar ikdienas treniņiem kvalificētu treneru uzraudzībā un augstas konkurences apstākļos nākotnē sekmējot Latvijas jaunatnes izlašu un nacionālās valstsvienības, kā arī pašu futbolistu starptautisko konkurētspēju.

Latvijas Futbola federācija

2016-12-10T09:00:55+02:00
Go to Top