Bez pagātnes nav nākotnes | Mihails Zemļinskis.

Bez pagātnes nav nākotnes | Mihails Zemļinskis.

Mihails Zemļinskis ir dzimis 1969. gadā.

Aizsargs.

Futbolista karjeras lielāko daļu aizvadīja Rīgas “Skonto” FC komandā. Tās sastāvā M. Zemļinskis kļuva par trīspadsmitkārtējo Latvijas čempionu. Latvijas valstsvienības sastāvā piedalījās 2004. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Izlasē izpildīja 11 metru soda sitienus un vienmēr sita nekļūdīgi. Kopā aizvadīja 105 spēles Latvijas izlasē, gūstot 12 vārtus.

2005. gadā, beidzot spēlētāja karjeru, M. Zemļinskis kļuva par vienu no Rīgas “Olimps” treneriem. 2007. gada novembrī ieņēma Daugavpils “Daugava” galvenā trenera amatu. Savā pirmajā sezonā, būdams galvenais treneris M.Zemļinskis ar Daugavpils “Daugava” ieguva Latvijas kausu. Vēlāk strādāja par Latvijas U21 izlases galveno treneri. Jāpiemin, ka Mihaila treneris jaunatnes gados bija J.Mežeckis.

“Rīgas Futbola skolā es nokļuvu, pateicoties savam tēvam. Viņš bija sporta skolotājs 76. vidusskolā, viņam bija futbola komanda, kur es spēlēju. Un tētis ar laiku nodeva mūs RFS rokās. Mans pirmais treneris bija Z.Upners. Viņš bija ļoti labs treneris. Viņš mums bija kā otrais tētis, visu savu laiku veltīja mums, nepaklausīgajiem puišiem. Un tieši pateicoties trenerim mēs iemīlējām futbolu. Treniņi notika tanī laikā RFS stadionā, asfaltētā laukumā, kur bija maz ģērbtuvju un tikai dažas dušas,” – atceras M. Zemļinskis.

2017-11-21T19:22:43+02:00
Go to Top